Choď na obsah Choď na menu
 


Cav Cav

16. 2. 2010

Veľkosť :20-32 kg, 45-56 cm

Starostlivosť: náročná

Výcvik :náročný

Farba:biely,krémový,plavý,červený,čierny

Počiatky tohto plemena siahajú až do doby pred naším letopočtom. Čau-čau má svojráznu "orientálnu" povahu, je samotársky, introvertný, hrdý a dôstojný. Je veľmi nedôverčivý k cudzím ľuďom a dokonca aj v rodine si vyberie zvyčajne len jedného člena, ktorému je potom celkom oddaný. Kedysi ho využívali na lov a ťahanie, dnes sa chová len ako originálny spoločník. Jeho hustá srsť je dosť náročná na údržbu. I vďaka nej ťažko znáša vyššie teploty a má sklony k prehriatiu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pekny psik

(darinka, 17. 7. 2012 17:34)

nie je to celkom skaredy pes, ale je snim vela starostlivosti lebo moja kamaratka ho maa nie je snim velmi spokojna. ked snim prisla domov tak ho 10 minut nechala sameho a ked vosla do svojej izby tak bolo vsetko ocikane , ohryzene, spinave, a potrhane obliecky takze na mojom mieste.NIE !!!!
ododporucila by som MEXICKE CIVAVI. kupila som si ju aj s mojou kamaratkou alenku. je to velmi priatelsky psik, nie je sni velmi vela roboty a je velmi pekny a vhodny k maly ci aj velkym dietatom.

hahahahahahahahahahahahah

(sofatko gugu 1, 29. 12. 2010 18:52)

uzasne chlpate lizatko hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahah..............................................................

cav cav

(mato7 , 17. 9. 2010 14:44)

podla mna je to lenive hovedo :D